8.8.10

beni bu havalar mahveder !!!

çok oldu yazmayalı.
bu yaz bir garip.
RC ilk kez benden gitti. ben ondan gitmiştim ama o hiç gitmemişti. o yüzden biraz çuvallama moduna girdim.
sonra ben yeni bi kariyer planı çizdim. çok enteresan. şimdilik sır. yakında görürsünüz .
birde staj var. LANET.
T.C. Merkez Bankası'nda staj yapıyorum. Ankara sıcağında ! Millet bir haftada aklını yitirirken ben bir ay nasıl dayanacağımı gerçekten bilmiyorum. ki bir haftası geride kaldı. öğrendiğim şey ne ? staj için bir sürü masraf yap, ev kirala,ev değiştir, banka kartını kaybet,cebinde paran bitsin,10dedim mi hayatın akışı minimuma insin, insanların egolarıyla seviş - yok odtü 1.lik,yale fulbright burslu,yok kıl,yok tüy...- önüne 8 puntoluk 4 satırlık bir proje versinler.sunum istesinler.15gün versinler.sonra bu sunum neticesinde eğitime alınacaksını denilsin !!! Hazine departmanı kıçına külçe girsin !!! o kadar alışverişi,parayı boş boş sunum için mi harcadım ! tatil yapardım !!!

ankara hikayeleri ekstra bir yazı konusu onun için eylül'e kadar vakit var. not alıyorum hepsini.
ama dört gözle beklediğim. izmir torbalı philip morris stajım var.satış pazarlama üzerine. hoş hala ses çıkmadı ama olsun.

yazmadığım sürede biraz konser sürtüğü oldum ben. yann tiersen (rezaletti ),massive attack (gayt iyi ), cranberries (efsane işte ) bunların yanında birkaç sergi gezdim: hüseyin çağlayan,bodyworlds falan filan.

bitiremediğim ursula l. guin'in yerdeniz büyücüsü serisinin 4. kitabu tenahu ankara daralmasında bitti.

ablam işe girdi. nazar değmesin. devam etsin. sözü var bana :)
meltem yazlık aldığı için bütün bir yazı çanakkale civarında geçridi. güneşe çıkma yasağı var ama yazlıktan çıkmadı karı. yarın geliyor. kısa sürede hasret gideririz. ne de olsa birkaç gün sunum için istanbulda'yım.
amerika'dan stephen geliyor. birde onu gezdirmeli.görmeli yaşamanın ne demek olduğunu. bir kültür şoku yaşatılmalı. severim yabancı insanları bilen bilir.

mustafa borusan holding'de staj diye gitti.şimdiyse borusan holding çalışanı. e şans !! bu yaz herkes bir şeylerle uğraşıyor. ne garip. oysa herkes miskin miskin gezinirdi. aman aman iyi.

amerika'dan arkadaşım mine ile görüştük. abd'de nedne bu kadar vakit geçirmediğimize dert yandık. o erasmustayken deutsche bank'a olan 2500 € borcunu ödediğinde bende autoshow'dan kazanacağım para ve biraz birikmişle yeni yıla dominik cumhuriyetinde gireceğiz. bronz bir yıl ahahah hayal işte.

hiç denize girmedim. güneşlenmedim. sevmem zaten. ama asıl sebebi sol ayağımdaki deri değişimi. mantar,egzema falan sandım değilmiş. ama görsen rahatsız edici. pismiş gibi. oysa ben çok az pis olurum. ha pislik konusunda üstüme yoktur o ayrı !

hayattaki gelişmelerin minik bir özeti bu sayın blög.(vöög der gibi. )

ama en önemlisi.metropolitan şıllığı olduğunu unutan toprakla nirvanaya ulaşmak üzere olan RC ÇOK özlendi.

anladın mı ? çok.
1 yorum:

  1. Ayy yavrum Ankara'ya gidiş sebebin stajdı demek... :D
    Neyse yıllardır görüşemedik, beni ektiğin de gözümden kaçmadı. Neyse görüşürüz, kendine iyi bak.

    YanıtlaSil